Smok Nord Pro – İnceleme

Dizayn 93%
Ürün Kalitesi 96%
Performans 93%
Aroma Verimi 94%
Batarya Ömrü 88%

SMOK Nord Pro, SMOK’un en yeni ‘Nord’ serisi pod vape’sidir. Önceki Nord cihazları ekran, watt ayarı ve hava akışı ayarı eklemeleriyle giderek daha karmaşık hale geldi, ancak Nord Pro özellikleriyle temellere geri dönüyor; veya eksikliği.

SMOK Nord Pro’da ekran yok, watt ayarı yok ve hava akışı kontrolü yok. Sanki SMOK orijinal Nord’a geri döndü ve tasarımı 2022’ye getirmek için rafine etti. Type-C bağlantı noktası üzerinden şarj olan 1100mAh pile sahip ve hem düğme hem de çekmeyle etkinleştirilen ateşlemeye sahip. Hava akışı, bölmeyi nasıl yerleştirdiğinize bağlı olarak iki şekilde de ayarlanabilir.

Nord Pro için SMOK sloganı “Gelişmiş Sadelik”tir ve bu kesinlikle bu cihazın satış noktası gibi görünüyor; Kullanımı diğer Nord cihazlarından daha kolaydır ve bu, yeni başlayanlar için çekici olmalıdır. Ancak, benim gibi deneyimli bir elektronik sigaranın beklentilerini de karşılayıp karşılamadığını merak ediyorum.

Kutu İçeriği

1 x SMOK Nord Pro Cihazı

1 x Nord PRO Boş Bölme (3.3ml)

1 x Nord PRO Meshed 0.6Ω DL Bobin

1 x Nord PRO Meshed 0.9Ω MTL Bobin

1 x Tip-C Kablo

1 x Kullanım Kılavuzu

 

Özellikler

Boyut: 96 mm x 18,9 mm x 29 mm

Ağırlık: 71g

1100mAh Pil

25W Maksimum Watt Çıkışı

Tip-C Şarj

İki hava akışı modu: DL ve MTL

 

Tasarım ve Kalite

 

SMOK Nord Pro, yalnızca hızlı bir bakışta Nord cihazı olarak kolayca tanımlanabilir. Tasarım modern ve selefi Nord 50 ile neredeyse aynı. Çekici bir cihaz ve Nord 50 ile aynı renklerin çoğunda mevcut.

Boyut söz konusu olduğunda, Nord Pro en çok orijinal SMOK Nord’a benziyor. 96 mm yüksekliğinde, 18,9 mm kalınlığında ve 29 mm genişliğindedir; orijinaliyle neredeyse aynı. Aynı zamanda şimdiye kadarki en hafif Nord serisi cihazdır ve yalnızca 80g ağırlığındadır.

Bu, bir pod cihazı için harika bir boyut ve ağırlıktır. Taşınabilir olması için yeterince küçük, ancak kolayca kaybolacak kadar küçük değil. Ayrıca, ucuz hissetmeyecek kadar ağırlığa sahiptir, ancak yine de hareket halindeyken almak için yeterince hafiftir.

Girişte bahsettiğim gibi, Nord Pro’nun çok fazla özelliği yok. Ekran yok ve watt ayarı yok, bu da onu orijinalinden bu yana en basit Nord cihazı yapıyor. LED göstergeli bir yangın butonu var ama hepsi bu.

Watt ayarı olmayan Nord Pro, orijinal Nord’a çok benziyor. Cihaz, kullandığınız coile göre watt değerini otomatik olarak ayarlayacak ve bu çıkış watt değeri pilin bitmesiyle azalacaktır.

Nord Pro ile ya ağızlık üzerine çizim yaparak ya da vape yapmak için ateş düğmesine basarak vape yapabilirsiniz. Ayrıca, ateşleme düğmesine 3 kez basarak etkinleştirilen ateşlemeyi açıp kapatabilirsiniz. Bu, cebinize veya çantanıza attığınızda, içerideyken yanlışlıkla etkinleştirilmemesi için kullanışlıdır.

Nord Pro’da hava akışı ayar kadranı bulunmamakla birlikte, aslında iki hava akışı modu vardır. Bölmeyi hangi yöne yerleştirdiğinize bağlı olarak Nord Pro, DL veya MTL hava akışı sağlayacak şekilde ayarlanabilir. Çekiliş, kullandığınız bobine de bağlı olacaktır, ancak bölmenin yönü büyük bir fark yaratır.

Nord Pro’nun sağ tarafında, bölmenin bağlandığı yerin hemen altında bir ok bulacaksınız. Bölmenin yanlarında bir tarafta MTL, diğer tarafta DL bulacaksınız. Tek yapmanız gereken, ok istediğiniz hava akışı modunu gösterecek şekilde bölmeyi yerleştirmek ve bu kadar. Hava akışını değiştirmenin son derece basit ve anlaşılır bir yolu.

Kartuş ve Coilleri

Nord Pro, bir 3.3ml kapsül ve iki bobin ile birlikte gelir. Kapsül, tasarım olarak Nord 4 ve Nord 50 için bölmeye benzer, ancak Nord Pro yalnızca Nord Pro bölmeleriyle uyumludur. Önceki Nord cihazlarından gelen bölmeler sığmaz. Bölme, aküye 4 mıknatısla (bölmenin her bir köşesinde bir tane) manyetik olarak takılır.

Ağızlık, vape için rahat olan bir ördek gagası şeklindedir. Diğer Nord bölmelerinde olduğu gibi, bu bölmede de koyu bir renk tonu vardır, bu da bir ışık kaynağına tutmadığınız sürece likit seviyenizi görmeyi zorlaştırır.

Nord Pro, bu cihaza özel yeni Nord Pro-Meshed bobinleri kullanır. Bu bobinler, önceki Nord bobinlerinden daha küçük bir çapa sahiptir ve bu, Nord Pro’nun diğer Nord cihazları için önceki Nord bobinleriyle uyumlu olmadığı anlamına gelir.

Kutuya iki Nord Pro-Meshed bobin dahildir: MTL vaping için bir 0.9Ω bobin ve DL vaping için bir 0.6Ω bobin. 0.9Ω bobin en iyi şekilde nikotin tuzu likitleri ile kullanılır ve 15W’da ateşlenir. 0.6Ω bobin, sınırlı bir doğrudan akciğer çekimi sağlar ve en iyi şekilde normal, serbest bazlı nikotin özleri ile kullanılır. Bu bobin 20W’da ateşlenecektir.

Bobinler, bölmenin altına itilerek oturtulmuştur. Ayrıca bobinin bölmede güvenli bir şekilde kalmasını sağlayan bir kilit vardır. Bu kilit, çıkarmak için dışarı doğru sallanan ve kilitlendiğinde yerine oturan menteşeli bir kilittir. Daha önce bir kapsülden çıkış yolunu destekleyen bir bobinle ilgili hiç sorun yaşamadım ama SMOK bunun çocuklara karşı koruma amaçlı olduğunu söylüyor. O açıdan işe yarayacağını tahmin ediyorum ama yine de gereksiz bir özellik olduğunu düşünüyorum.

Bölmeyi doldurmak beklendiği kadar kolaydır. Bölmenin yanında çıkarılabilen ve daha sonra likit şişenizle doldurulabilen kauçuk bir tapa vardır. Delik, 60 ml’lik iğne uçlu memelerin girmesine izin verecek kadar ancak yeterince büyüktür, bu nedenle daha büyük uçlu 100 ml’lik şişelerle doldurmakta biraz zorluk çekmeyi bekleyebilirsiniz.

SMOK Nord Pro Nasıl Kullanılır?

Nord Pro, orijinalinden bu yana en acemi dostu Nord cihazıdır, bu nedenle yeni başlayanlar onunla vape kurmak için bir sorun yaşamazlar. İzlenecek sadece birkaç basit adım var:

Kullanacağınız coili seçin. Nikotin tuzu özleri kullanmayı planlıyorsanız, 0.9Ω bobini kullanmak isteyeceksiniz. Normal freebase nikotin özleri kullanacaksanız, 0.6Ω bobini kullanın.

Bölmeyi pilden çıkarın ve bölmenin altındaki kırmızı kilidi açın. İstediğiniz bobini bölmenin altına itin. Şimdi kırmızı kilidi kapatın.

Kauçuk doldurma ağzını açın ve bölmeyi istediğiniz likitle doldurun. Çok düşük kuvvette (20 mg’dan az kuvvette) olmadıkça, 0.6Ω bobin ile nikotin tuzu ejuice kullanmamayı unutmayın. Doldurmayı tamamladığınızda lastik tıpayı tekrar takın ve düzgün şekilde kapatıldığından emin olun.

Bölmeyi pilin içine yerleştirin ve bobinin doyması için 5-10 dakika bekleyin.

5-10 dakika bekledikten sonra Nord Pro’yu açmak için güç düğmesine 5 kez basabilirsiniz.

Artık vape yapmak için ağızlığı çizebilir veya ateş düğmesine basabilirsiniz. Ateşleme düğmesine basmak cihazı etkinleştirmezse, ateşleme düğmesini açmak için ateş düğmesine 3 kez hızlı bir şekilde basın. Artık vape yapmak için ateş düğmesine basmanıza izin vermelidir. Düğmeyle etkinleştirilmiş vaping’i kapatmak istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz.

Nord Pro’nun yan tarafındaki oka dikkat edin ve bölmede neyi gösterdiğine bakın. Ok MTL’yi mi yoksa DL’yi mi gösteriyor? Bu hava akımıdır. MTL daha sıkı bir beraberlik olurken, DL daha gevşek bir beraberlik sağlayacaktır.

BATARYA VE PİL

Nord Pro’nun 1100 mAh pili var – herhangi bir yeni Nord cihazının en küçüğü ve orijinal Nord ile aynı boyutta. Bununla birlikte, Nord Pro yalnızca 25W’a kadar ateşleme yaptığından (Nord 4 80W’a kadar ve Nord 50 50W’a kadar ateşler), pil ömrü hala iyi.

0.9Ω bobini kullanırken şarj başına iki gün ve 0.6Ω bobini kullanırken bir buçuk gün boyunca vaping yaptım. Pil ömrü, piyasadaki diğer bazı pod vape’ler kadar iyi değil ama aynı zamanda ortalama vaper’ı bu cihazın keyfini çıkarmaktan alıkoymayacak.

Nord Pro, Type-C şarjını kullanır, böylece hızlı şarj olur. Aynı zamanda doğrudan şarj özelliğine sahiptir, böylece şarj olurken vaping yapılabilir. Yaklaşık 40 dakikalık bir şarj süresi ayarladım. Bu hızlıdır ve çok fazla kesinti olmadığı anlamına gelir.

Ateşleme butonunun üzerindeki LED size pil şarj seviyenizi söyleyecektir, ancak sadece ateşleme butonuna iki kez basarsanız. Daha sonra üç renkten birinde yanacaktır:

Yeşil: %70+

Turuncu: %30-70

Kırmızı: %30’dan az

PERFORMANS

Nord Pro, bir MTL bobini ve bir DTL bobini ile birlikte gelir. Ayrıca bir MTL modu ve bir DL modu vardır. Pek çok vape, nasıl reklam edildiklerine bakılmaksızın, aslında ikisini de iyi yapamaz. Yine de deneyimlerime göre, Nord Pro her ikisini de yapmak için iyi bir iş çıkarıyor.

0.9Ω MTL bobini iyi bir bobindir ve MTL hava akışı moduna ayarlandığında MTL vapingini iyi yapar. Bu gevşek bir MTL çekilişi ama onunla nikotin tuzu ejuices vaping deneyimini beğendim. Ben 30 mg’lık güçlü tuzlar kullandım ancak bu bobin daha yüksek mukavemetli tuzlarla da kullanılabilir. Hava akışı DL’ye ayarlandığında, bu bobin biraz kısıtlı bir DL çekimi sağlar. Bu bobini kullanmak benim tercih ettiğim bir yol değil ama kötü bir beraberlik değil.

0.6Ω bobin, normal nikotin özleri ve gerçek DL vaping içindir. MTL hava akışı ayarına ayarlandığında, düşük mukavemetli nikotin tuzları için iyi çalışan sınırlı bir DL çekimidir. Yine de burada 20mg’nin üzerinde bir şey vaping yapmayı denemem. DL hava akışı ayarına getirildiğinde tam olarak bunu elde edersiniz; direkt akciğer çekimi. Düzenli nikotin özleri iyi bir şekilde vape yapar ve iyi bir vaping deneyimi sağlar, ancak onu subohm tankları veya herhangi bir şeyle oraya yerleştirmezdim. Bu iyi bir yedek DL cihazı ama sadece DL vaping yapıyor olsaydım onu ana cihazım olarak kullanmazdım.

Nord Pro genellikle iyi bir performans sunar ancak kusurları da vardır. En önemli performans sorunu sızıntıdır. 60VG likitleri kullanarak, pod’u çıkardığımda her zaman podun kenarlarında likit toplamış olurdum. Pil kısmında ejuice birikmesi olmadı, bu iyi, ancak her iki bobinde de hala hafif bir sızıntı sorunu var.

Çekme aktivasyonu gerçekten iyi çalışıyor ve etkinleştirmek için çok fazla çaba sarf etmiyor. DL hava akışı ayarında DL bobini kullanırken bile, çok fazla çekmeden çekmeyi etkinleştirmek kolaydır.

SONUÇ;

Nord Pro, orijinalinden bu yana kullanımı en kolay Nord cihazıdır ancak performans, diğer yeni Nord serisi pod vap’larla aynı seviyede kalır. Bu, hem MTL hem de DL vaping için kullanılabilecek bir cihazdır ve her iki amaçla da kullanmaktan çekinmeyeceğim kadar iyi yapar. Bununla birlikte, MTL vaping, Nord Pro’nun öne çıktığı yerdir ve bu, bebeklerin bu cihazdan en iyi şekilde yararlanacağı yerdir.

Sadece bölmenin etrafını çevirerek hava akışını hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilmek kullanışlıdır ve ayarlanmış bir hava akışı cihazına göre biraz daha fazla çeşitlilik sağlar. MTL gazetelerinin çoğu, orta-yüksek mukavemetli nikotin tuzları için 0.9Ω bobin ve MTL hava akışı ayarının tam olarak doğru olduğunu bulacaktır.

Nord Pro’nun da kusurları var. Bölmenin etrafındaki küçük sızıntı ve sıvı, bir anlaşma kırıcı değil (pilin altında hiçbir zaman meyve suyu havuzum olmadı), ancak tamamen sızdırmaz bir cihazın peşindeyseniz, o zaman bu o değil.

Genel olarak Nord Pro, MTL bebek bezleri ve nikotin tuzları için harika bir cihazdır ve yeni kağıtlar, iyi tadı ve sadeliği takdir edecektir.

admin
Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyacağız.

Leave a reply

Elektronik Sigara İncelemeleri ve Pod İncelemeleri
Logo