Smok Novo 2 – İnceleme

Dizayn 95%
Ürün Kalitesi 95%
Performans 99%
Aroma Verimi 94%
Batarya Ömrü 96%

Novo 2, son derece popüler 2018 Novo’nun halefidir. Boyut olarak neredeyse aynıdır, ancak orijinal Novo’nun 450 mAh’sine kıyasla 800 mAh pil kapasitesini neredeyse iki katına çıkarır. Her ikisi de 2 ml likit tutacak olan nikotin tuzları için normal ejuices için 1.0ohm’luk bir kapsülün yanı sıra nikotin tuzları için 1.4ohm’luk bir kapsül ile birlikte gelir.

Orijinal Novo harika bir cihazdı ancak pil ömrü bir dezavantajdı. Görünüşe göre Smok, Novo 2’yi yaparken topluluğu dinledi, bu yüzden nasıl performans gösterdiğini görmek beni heyecanlandırıyor. Bu hepimizin beklediği pod vape olabilir mi?

KUTU İÇERİĞİ:

1 x Novo 2 Cihaz

1 x 1.0ohm Mesh Pod

1 x 1.4ohm Çift Bobin Pod

1 x USB Şarj Kablosu

1 x Kullanım Kılavuzu

 

Özellikler

88,3 mm x 24,5 mm x 14,5 mm

43g ağırlığında

2ml Sıvı Kapasite

6W-25W Çıkış

800mAh Pil

Beraberlik Etkinleştirildi

 

Tasarım ve Kalitesi

Novo 2, temelde orijinal Novo ile aynı boyuttadır. 88,3 mm yüksekliğinde, 24,5 mm genişliğinde ve 14,5 mm kalınlığındadır. Bu gerçekten küçük bir cihaz! Avucumda neredeyse tamamen gizleyebiliyorum, bu da onu süper gizli bir vape yapıyor. Boyutunu beğendim ve yuvarlak gövde tutması rahat. Bir bonus olarak, aynı zamanda hafiftir; sadece 43 gram ağırlığında!

Novo 2’yi 18 farklı tasarımda alabilirsiniz ve bazıları gerçekten harika. Kullandığım siyah beyaz reçine gibi 8 reçine benzeri tasarım, 6 yanardöner/yanardöner tasarım ve 4 diğer tasarım var. Benim favorilerimden biri “SAAK TUTUYUN ve VAPE ON” cildi. Muhtemelen bunu kendim sipariş edeceğim!

Reçine tasarımlarının gerçek reçine olmadığını belirtmekte fayda var. Aslında sadece reçineye benzeyen plastik paneller. Yine de iyi görünüyor ve bunu hiç umursamıyorum.

 Ön panelde SMOK, arka panelde Novo 2 yazdırılır. Yine de başka bir markalaşma veya yazı yok. Novo 2, sadece iyi görünen basit ve temiz bir tasarıma sahiptir.

Novo 2’nin alt kısmı yuvarlatılmıştır ve bu nedenle kendi başına ayağa kalkmayacaktır. Bu size cihazı yan yatırıp yatırmaktan başka bir seçenek sunmaz. Performans sorunu olmasa da, bunu yine de bir tasarım hatası olarak sayacağım.

Bu, çekişle aktive edilmiş bir vape’dir, bu nedenle, vape yapmak için ağızlıktan nefes almanız yeterlidir. Herhangi bir fiziksel ateşleme düğmesi veya düğmesi yoktur. Kullanımı çok kolay bir cihazdır. Çekme aktivasyonu da harika çalışıyor ve vape için çok az çaba gerektiriyor.

KARTUŞ VE COİLİ

Novo 2 bölmeleri, dudaklarınıza mükemmel şekilde uyan bir eğriye sahiptir. Ağızlık pürüzsüz, siyah bir plastikten yapılmıştır. Bölmenin kendisi tamamen açıktır, bu nedenle eliquid seviyenizi görmek çok kolaydır.

Cihaza bağlandığında, bölmenin görünür olan ince, şeffaf bir kısmı vardır. Bu tasarım Aspire Breeze NXT’ye benzer ve kapsülü çıkarmadan eliquid seviyenizi görmenizi sağlar; sadece cihazı yan çevirin.

Novo 2 iki bölmeyle birlikte gelir: 1.4ohm çift bobin bölmesi ve 1.0ohm örgü bobin bölmesi. Bobinler yerleşiktir ve çıkarılamaz. 1.4ohm pod, sınırlı bir MTL çekimi sağlarken, 1.0ohm pod daha gevşek bir MTL’dir.

Smok, nikotin tuzları için 1.4ohm pod’u ve normal nikotin likitleri için 1.0ohm pod’u tavsiye ediyor ama ben ikisini de iyi buldum. 1.0ohm ağ bölme biraz daha güçlü bir boğaz vuruşu sağlar, ancak yine de güzel tuzlarla kullanım için mükemmeldir.

Novo 2 bölmelerini aşağıdaki likitlerle test ettim:

80VG/20PG normal nikotin likit

70VG/30PG normal nikotin likit

60VG/40PG nikotin tuzu ejuice

40VG/60PG nikotin tuzu ejuice

Onlara ne fırlattığımın önemi yok, her iki bölme de kötüydü. Hiç mücadele etmediler, uzun beraberliklerde bile kuru vuruşun yanına bile yaklaşamadım. Onlar harika kapsüller. Onlar da biraz sızdırmadı. Podların alt kısmında biraz yoğuşma oldu ancak olağan dışı bir şey olmadı ve cihazın içindeki pod bağlantısı da kuru kaldı.

Bu bölmeler, orijinal Novo ile geriye dönük olarak uyumludur. Ayrıca ayrı olarak satın alabileceğiniz 5 başka bölme daha vardır (ayrıca Novo ile uyumludur). Bunları test edemedim ama elime geçerse bu incelemeyi hemen güncelleyeceğim

Hava Akışı ve Aroma

Novo 2, Smok’un “U-Şekilli” hava akışı dediği şeye sahiptir. Bölmenin her iki tarafında, havayı cihazın yanlarından, bölmenin altındaki delikten ve bobinden ağızlığa çeken bir hava akımı deliği vardır.

Dahil edilen bölmelerin her birinden farklı bir çekiliş elde edersiniz, ancak bu küçük bir farktır. 1.4ohm pod, ağızdan akciğere sıkı bir çekiştir. 1.0ohm pod, daha gevşek bir MTL çekilişidir. Daha sıkı bir çekilişi seviyorsanız muhtemelen 1.4ohm pod’u tercih edeceksiniz, ancak biraz daha havadar bir çekilişi seviyorsanız 1.0ohm pod’un nasıl çarptığını beğeneceksiniz.

Novo 2’deki hava akışını ayarlamanın bir yolu yok, bu nedenle bölmelerin sağladığıyla yaşamak zorunda kalacaksınız. Ama bence MTL gazeteleri için harikalar ve mücadele etmeniz gereken kadar kısıtlı değiller, aynı zamanda çok gevşek ve havadar değiller. Her bölmenin güzel bir çekme direnci vardır.

Batarya ve Pil

Novo 2’nin en etkileyici kısmı sadece pili olabilir. Daha önce de belirttiğim gibi, orijinal Novo ile aynı boyutta ancak bir şekilde neredeyse iki katı büyüklüğünde bir pili var. Bu etkileyici bir üretim başarısı.

800mAh pil, iki buçuk gün boyunca çok tutarlı ve ağır vaping sürdü. Bu kadar küçük bir vape için gerçekten çok iyi. Pil ömrü kesinlikle bununla güçlü bir nokta.

Cihazın ön tarafında zar zor fark edilen bir LED ışığı var. Bu sadece küçük bir nokta. Novo 2’de vape yaptığınızda, pil şarj seviyenizi belirtmek için yanar. Renkler:

Yeşil: %70 e üzeri

Turuncu/Sarı: %70 ila %30

Kırmızı: %30’un altında

Pil ömrü %30’un altına düştüğünde, çekiş belirgin şekilde zayıflar. Kendinizi zayıf ve tatmin edici olmayan beraberliklerden kurtarmak için Novo 2’nizi kırmızı seviyedeyken şarj etmenizi öneririm.

PERFORMANS

Novo 2 ile vaping harika oldu. Bölmeler içeri girmek için doldurulur, ancak bir kez yaptıklarında harikadırlar. Özellikle 1.0ohm poddan etkilendim. Ağ, bir pod vape’den elde edilmesi şaşırtıcı olan doğru ve tam lezzet üretir. Bir BKA düzeyinde değil (pod vape yok) ama kesinlikle iyi. Beraberlik tercih ettiğimden biraz daha gevşek ama buharın kalitesi büyük zamanını telafi ediyor.

1.4ohm pod, ikisinin daha az lezzetlisidir, ancak sadece biraz. Sıkı çekişi ile bunu telafi ediyor, bu yüzden favori bir kapsül seçmek zor. Bu bölmedeki çekimi daha çok seviyorum ama lezzet örgü bölmeyle daha iyi.

Her bölmeyi en az 6 kez doldurdum ve hala güçlüler. Bu, her biri için bir buçuk haftadan fazla kullanım anlamına gelir ve ilk dolgu kadar iyidirler. Henüz tadın solması veya donuklaşması yok ve bir Smok ürünü için bu gerçekten çok şey söylüyor.

Novo 2’den aldığım deneyim, denediğim herhangi bir pod vape kadar iyi ve birçok yönden daha iyi. Asla sızdırmadı, gurgling, tükürme veya patlama olmadan düzgün bir şekilde kötüydü ve pil ömrü süper. Bunun için kutu modumu ve tank kurulumlarımı değiştirmezdim (hiçbir pod vape bana bunu yaptıramaz!) ama güzel bir yedekleme cihazı yapar.

admin
Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyacağız.

Leave a reply

Elektronik Sigara İncelemeleri ve Pod İncelemeleri
Logo