VAPORESSO Luxe X İnceleme

Dizayn 100%
Ürün Kalitesi 100%
Performans 100%
Aroma Verimi 100%
Batarya Ömrü 100%

VAPORESSO Luxe X, geçmişte birçok pod vape’nin iddia ettiğini iddia eden bir pod vape’dir. Vaporesso, Luxe X’in hem MTL hem de DTL vaping yapabildiğini iddia ediyor – yaşamak için zor bir iddia. Her ikisini de yapabilen çok fazla cihaz yok. Genellikle, bu tür cihazlar birini iyi yapar, diğeri… Şey, o kadar iyi değil. Luxe X farklı olabilir mi?

Luxe X, 40W’a kadar ateş edebilir ve iki bölme ile birlikte gelir: DTL vaping ve normal nikotin ejuices için 0.4Ω bölme ve MTL vaping için 0.8Ω bölme. Ayrıca, her bir bölme için hava akışını gevşekten sıkıya ayarlamak için bölmeyi 180° döndürebilirsiniz.

VAPORESSO, son zamanlarda OSMALL 2 ve X MINI’nin sadece ikisi olduğu birçok pod vape yayınladı. Luxe X, bu son sürümlerden daha iyi mi? MTL ve/veya DTL vaping için piyasadaki diğer pod vaplardan daha mı iyi? Bu incelemede öğreneceksiniz.

MTL/DTL’nin ne anlama geldiği konusunda kafanız mı karıştı? Ağızdan akciğere ve doğrudan akciğer vapingine ilişkin kılavuzumuza göz atın.

Bu cihaz, bu inceleme amacıyla doğrudan VAPORESSO tarafından bana gönderildi.

Kutu İçeriği
1 x VAPORESSO Luxe X Pil
1 x VAPORESSO Luxe X 0.4Ω Mesh Pod
1 x VAPORESSO Luxe X 0.8Ω Mesh Pod
1 x Tip-C Kablo
1 x Kullanım Kılavuzu
1 x Garanti Kartı
Özellikler
Boyut: 98 mm x 21.6 mm x 21.5 mm
5ml Bölmeler
40W Maksimum Çıkış Watt
3 LED Pil Göstergesi
Pil Kapasitesi: 1500mAh
Tip-C Şarj

Tasarım ve Yapı Kalitesi

Luxe X, daha önce incelediğim X MINI’ye çok benzeyen bir tasarıma sahip. Tahtayı önden görmenizi sağlayan şeffaf bir kabuğa sahip ve çok uzay çağı ve fütüristik görünüyor. VAPORESSO’nun Luxe X sayfasına bakılırsa, bu tam olarak aradıkları türden bir görünüm, bu yüzden görünümle hedeflerine kesinlikle ulaştılar.

Bu şeffaf kabuk görünüşte üç katmandan oluşur: aşınmaya dayanıklı kaplama, lekeye dayanıklı kaplama ve PCTG tüpü. VAPORESSO ayrıca ürün sayfasında “1000 kez aşınma testi” yaptıklarını ve “%200 daha güçlü” olduğunu belirtiyor. Bu aşınma testleri nasıl yapıldı ve neye göre daha güçlü bilmiyorum.

Belirsizlik bir yana, şeffaf kabuk kristal berraklığında ve oldukça dayanıklı görünüyor. Anahtarlarımla cebime girip çıkardım, sahile gittiğimde bir çantaya attım ve genellikle normal bir elektronik sigara gibi kullandım. Tüm bunlardan sonra, kabuk hala kristal berraklığında ve şeffaf plastikten beklediğiniz gibi sisli veya çizik değil. Üzerinde birkaç çizik var, bu yüzden geçirimsiz falan değil ama diğer şeffaf plastiklerden daha dayanıklı görünüyor.

Şeffaf muhafazanın altında, cihazın arkasında holografik bir dekoratif katman bulunur. Bu katmanın üzerinde X stilize edilmiş ve oldukça büyük olan Luxe X vardır. Ayrıca X’in ortasından başlayan ve dışa doğru “yayılan” altıgen bir desene sahiptir, bu da ona ince, trippy bir tasarım verir. Bu dekoratif katman, devre kartını ve AXON çipini görmenizi sağlayan ön tarafı değil, cihazın arkasını ve yanlarını kaplar.

Şeffaf plastik kasanın üzerinde, cihazın tüm üst kısmını saran metal bir bant bulunur. Ön yüzünde ateş butonu, arka yüzünde ise VAPORESSO logosu işlenmiştir. Ayrıca her iki tarafta geniş bir hava akımı yuvası vardır.

Taşınabilirlik söz konusu olduğunda, Luxe X bir pod vape için büyük ve tıknazdır. Ayrıca elimde tuttuğumda oldukça fazla ağırlığı var. 98 mm yüksekliğinde, 29 mm genişliğinde ve 21,5 mm kalınlığındadır. VAPORESSO’nun X MINI’si (zaten tıknaz bir pod vape idi) ile karşılaştırıldığında, Luxe X çok daha uzun ve daha geniş ve dolayısıyla daha az taşınabilir. Başka bir yeni VAPORESSO pod vape ile karşılaştırıldığında, OSMALL 2, Luxe X mutlak bir dev. Hala taşınabilir bir cihaz, evet, ancak piyasadaki diğer pod vape’ler kadar taşınabilir değil.

Pod üzerindeki ağızlık geniştir ve çok kalın değildir, bu nedenle kullanımı rahattır. Bölmeyi yerinde tutan mıknatıslar, bölmenin dışarı fırlamasını engelleyecek kadar güçlüdür, ancak hareket ettirmeye çalışırsanız küçük bir kıpırdama olur. Bölme de renklidir, bu nedenle bölmede ne kadar meyve suyu kaldığını görmek çok kolay değildir ve gerçekten söylemek için bölmeyi bir ışık kaynağına tutmanız gerekir. Her bölme, 5 ml’ye kadar meyve suyu tutacaktır – bir kapsül vape için önemli bir miktar.

Luxe X Nasıl Kullanılır

Luxe X yalnızca düğmeyle etkinleştirilir ve çekilişle etkinleştirme yoktur. Vape yapmak için güç düğmesini basılı tutmanız gerekir. Güç düğmesine 5 kez basmak cihazı açar veya kapatır.

Luxe X ayrıca watt ayarına sahip değildir, ancak 40W’a kadar ateş edebilir. Vape ettiği watt, kullandığınız bölmeye bağlı olacaktır. 0.4Ω pod, DTL vaping içindir ve 32W’da vape olacaktır. Bu, onu düzenli nikotin likitleri için en uygun hale getirir. 0.8Ω pod, MTL vaping içindir ve 16W’da vape olacaktır. Bu, onu nikotin tuzu özleri için en uygun hale getirir.

Luxe X’i kullanmaya başlamak sorunsuz bir süreçtir. Her iki bölmede de bobinler yerleşik olduğundan, bobinleri değiştirme veya doğru şekilde yerleştirme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey, tercih ettiğiniz kapsülü alıp bölmenin alt kısmında bulunan kauçuk tapayı açmaktır.

0.4Ω kapsül kullanıyorsanız, normal nikotin özleri kullanmanızı öneririm. Bunun nedeni, nikotin tuzlarının buharlaştığı 32W nedeniyle bu kapsülle çok fazla nikotin vermesidir ve kendinizi hasta hissedebilirsiniz. 0.8Ω kapsül kullanıyorsanız, nikotin tuzu özleri veya normal nikotin özleri kullanmaktan çekinmeyin.

Bölmeyi doldurun ve lastik tapayı tekrar takın. Ardından, kapsülün içindeki pamuğun tamamen doyması için vaping yapmadan önce 5-10 dakika bekleyin. Bölmeyi takın ve vape yapmak için güç düğmesine basın.

Hava Akışı Ayarı

Luxe X, hava akışı ayarına sahiptir ancak bir hava akışı kontrol kaydırıcısı değildir. Bunun yerine, bölmeyi 180° döndürebilirsiniz ve bu, çekişi daha gevşek veya daha sıkı olacak şekilde değiştirmenize olanak tanır. Hava akışını değiştirmenin basit bir yoludur, ancak aynı zamanda hava akışınız üzerinde çok fazla kontrol sağlamaz. Temelde her bölme için iki hava akışı ayarıyla sıkışıp kaldınız ve biraz birlikte veya daha gevşek istiyorsanız, şansınız kalmaz.

Bölmenin yan tarafında, bölme yerleştirildiğinde bile görülebilen küçük bir hava akımı sembolü vardır. Bu size hava akımı deliğinin hangi tarafta olduğunu söyler. Cihazın ön tarafına bakıldığında, daha sıkı hava akışı ayarı sağdaki bölmede hava akışı sembolü ile, daha gevşek hava akışı ayarı ise soldaki hava akışı sembolü ile.

0.8Ω bölme, bölmenin yönüne bağlı olarak bir MTL çekimi veya biraz daha gevşek bir MTL çekimi sağlar. 0.4Ω pod, podun yönüne bağlı olarak sınırlı bir doğrudan akciğer çekimi veya daha az kısıtlı ancak yine de bir RDL sağlar. Bu incelemenin “Performans” bölümünde biraz sonra hava akışı hakkında daha ayrıntılı bilgi alacağım.

Pil doldurma

Luxe X’in bir pod vape için tıknaz ve ağır olduğundan bahsetmiştim ama en azından bataryada bunun için bir gerekçe var. Kesinlikle pod vape pil kapasitelerinin daha büyük ucunda olan 1500mAh pile sahiptir.

Pil ömrü, büyük ölçüde hangi bölmeyi kullandığınıza bağlı olacaktır, çünkü her bir bölme, büyük ölçüde farklı wattlarda vapes eder, ancak burada bekleyebileceğiniz şey budur.

32W’da ateşlenen 0.4Ω pod ile, tek bir şarjla 1 pod ejuice (yaklaşık 5-6ml) biraz üzerinde buharlaşmayı bekleyin. 16W’ta ateşlenen 0.8Ω pod ile çok daha iyi pil ömrü bekleyebilirsiniz. Şarj başına 2 kapsülün üzerinde vape yapmayı başardım, bu yüzden 10ml + ejuice.

Her çekilişte yanan 3 LED vardır ve bu LED’ler pil şarj seviyenizi göstermek için oradadır:

3 LED: %60-100 Pil
2 LED: %30-60 Pil
1 LED: %30’dan az Pil

Luxe X, Type-C şarjı kullanarak şarj olur ve Type-C bağlantı noktası cihazın alt kısmında bulunur. Tamamen ölü haldeyken tam olarak şarj olması 55 dakika sürer, bu da pil kapasitesi için iyidir. Şarj olurken LED’ler nefes alacak ve 1 LED, ardından 2 ve son olarak 3 solunum LED’i ile başlayacaktır. Tamamen şarj olduğunda 3 LED sürekli yanacak ve yanacaktır. Geçişli şarj vardır, böylece şarj olurken de vape yapabilirsiniz.

Performans

Vaporesso, Luxe X’in hem MTL hem de DTL vaping yapabildiğini iddia ediyor – yaşamak için zor bir iddia. Her ikisini de yapabilen çok fazla cihaz yok. Genellikle, bu tür cihazlar yalnızca birinde veya diğerinde üstündür ve gerçekten ikisini birden yapabilen bir cihaz bulmak nadirdir. Şaşırtıcı bir şekilde, Luxe X aslında hem MTL hem de DTL vaping için yetenekli bir cihazdır ve her ikisini de eşit derecede iyi yapar. Yakalama, kısıtlı bir doğrudan akciğer çekimi olması ve beklediğiniz gibi havadar bir DL çekimi olmamasıdır.

Luxe X’in bir başka yüksek noktası da lezzet. Muhtemelen diğer yorumculardan ve YouTuber’lardan her cihazdan lezzetin ne kadar iyi olduğunu duymaya alıştığınızı biliyorum, ancak Luxe X dürüst olmak gerekirse diğerlerinden daha iyi bir lezzet getiriyor. Bu bobinlerin doğru bir şekilde lezzet üretmesi ve çok “ıslak” ve doymuş olmayan ama yine de vape için lezzetli olan buharı üretme şekli mükemmeldir. Dürüst olmak gerekirse, denediğim en lezzetli pod vapelerden biri.

0.8Ω pod, MTL vaping ve nikotin tuzu özleri için mükemmeldir. 25 mg’lık bir tuz kullanarak, 16W çıkıştan güçlü bir boğaz darbesi alıyorum. Çok güçlü değil ama OSMALL 2 gibi daha düşük güçlü bir cihazdan alacağınızdan daha güçlü bir çekiş olduğunu fark edebilirsiniz. OSMALL 2’ye benzer. Daha gevşek ayardaki hava akışı ile daha gevşek bir MTL çekişi olur, ancak bu ciddi bir fark değildir.

0,4Ω pod 32W’ta patlar, bu nedenle en iyi normal nikotin özleri ile kullanılır. Nikotin tuzları kullanmanızı önermem. Daha sıkı ayarda, sıcak ve lezzetli olan doğrudan akciğer çekimi ile sınırlıdır. Bölmeyi daha gevşek ayara döndürmek size daha az kısıtlı bir çekiliş sağlayacaktır, ancak yine de bir RDL vape’dir.

Normal günlük kullanımda, her iki bölmeden de sızıntı yapmadım. Bununla birlikte, 0.8Ω kapsülü 70VG’lik bir likit ile birkaç gün oturduktan sonra, pilde bir miktar likit birikintisi vardı. Cihazı düzenli olarak kullandığımda herhangi bir sızıntı olmadı, bu yüzden bunun gerçekten önemli olup olmadığından emin değilim.

admin
Düşüncelerinizi görmekten mutluluk duyacağız.

Leave a reply

Elektronik Sigara İncelemeleri ve Pod İncelemeleri
Logo